فهرست مطالب

آشنایی با انواع بردهای الکترونیکی

از این نوع برد ها معمولا برای مدارهای الکتریکی معمولی و ساده استفاده می شود. این بردها تنها روی یک طرف آنها لایه نازکی از مس قرار دارد.

تنها فرق این نوع برد با برد تک لایه اضافه شدن یک لایه مسی در سمت دیگر برد می باشد. و در هر دو سمت عایق یک لایه نازک مس قرار دارد. در نتیجه بدلیل وجود دو صفحه مس می توان در هر دو سمت آن قطعات الکترونیکی smd سوار کرد. و یکی از برتری های برد دو لایه نسبت به تک لایه قرار گیری قطعات الکترونیکی در دو سمت برد می باشد که سبب کوچکتر شدن برد الکترونیکی می شود.

این نوع برد دارای بیش از از 2 لایه مس در خود می باشند. که از یکدیگر با صفحات عایق جدا شده اند.

ساختار انواع بردهای مدارچاپی از نظر جنس عایق مورد استفاده در ساخت آنها

جنس این نوع بردها از فیبر فنلی ، فایبرگلاس و آلومینیوم می باشد.

در این نوع برد لایه مس بر روی لایه نازکی از ورق فلکسی چسبانده می شود که قابلیت انعطاف پذیری  دارد. و از مزایای این نوع برد می توان به کاهش وزن و دوام بالا در برابر دمای بالا و انعطاف پذیری آن اشاره کرد.

نوعی دیگر از مدارات چاپی هستند که دارای یک قسمت انعطاف پذیر و یک قسمت سخت می باشند. از مزایای آنها می توان به انعطاف پذیری و در عین حال سخت بودن اشاره کرد که به صورت همزمان می تواند تعداد زیادی قطعه الکترونیکی را جهت نصب پشتیبانی کند. علاوه بر این به فضای کمی نیاز دارند. به همین خاطر از این بردها در صنایع نظامی و رباتیک مورد استفاده قرار می گیرد.

فرم درخواست طراحی مدار چاپی

با ما در تماس باشید

انواع راه های تماس با ما
24 ساعته / 7 روز هفته / طول سال
Contact us

پاسخ به سوالات شما

نمایش پاسخ به سوالات متداول
با کلیک بر روی کلید زیر
FAQ

سیاست حریم خصوصی

نمایش سیاست های حریم خصوصی
نیکی سایت
Privacy Policy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *